Slide

PANEL

TÜRKİYE PROJELERİ PANEL SERİSİ - 1: EĞİTİM YAPILARI

"Türk Serbest Mimarlar Derneği tarafından düzenlenen Türkiye Projeleri panel serisi başlıyor."

Türk Serbest Mimarlar Derneği (TSMD) tarafından düzenlenen Türkiye Projeleri panel serisi başlıyor. Panelin birincisi Seranit Grup sponsorluğunda, “Eğitim Yapıları” teması ile 17 Eylül 2015 tarihinde TSMD Mimarlık Merkezi’nde yapılıyor.

Türkiye Projeleri panel serisi ile farklı yapı türlerinin mimarı, işvereni, mühendisi, kamu ve yüklenici tarafı ile farklı açılardan ele alınması hedefleniyor. Basılı ve görsel medyada ulaşabildiğimiz yapının tasarım, yapım sürecindeki deneyim ve serüvenleri ile izleyiciye aktarılarak, genel çerçevede bir farkındalık yaratmak amaçlanıyor.

Serinin ilk konusu Eğitim Yapıları olarak belirlendi. Konuya yönelik Uygur Mimarlık’ın İstanbul’daki 44 Okul Projesi’nin mimarları, işvereni ve mühendislerinin katılımıyla çeşitli açılardan tartışılması planlanıyor.

Prof. Dr. Aydan Balamir’in moderatörlüğünde düzenlenecek olan panelde Uygur Mimarlık’tan Semra Uygur ve Özcan Uygur, İstanbul Proje Koordinasyon Birimi Direktörü Kazım Gökhan Elgin, Bahri Türkmen Mühendislik Müşavirlik’ten Bahri Türkmen konuşmacı olarak yer alacaklar.

Tarih: 17 Eylül 2015
Saat: 19:00
Yer: TSMD Mimarlık Merkezi (Kentpark AVM Arka Cephesi)

Program:
19:00 Açılış Konuşmaları

19:10 Panel

Prof. Dr. Aydan Balamir (Moderatör)
ODTÜ Mimarlık Fakültesi

Semra Uygur - Özcan Uygur
Uygur Mimarlık

Kazım Gökhan Elgin
İstanbul Proje Koordinasyon Birimi (İPKB)

Bahri Türkmen
Bahri Türkmen Mühendislik Müşavirlik

20:30 Kokteyl